Іменем закарпатця названо зірку

Нещодавно зірку в сузір’ї Ліри нашої галактики назвали на честь виноградівського колекціонера Йосипа Гаснюка, який зібрав автографи всіх космонавтів радянського періоду та зробив значний внесок у розвиток космічної науки.

«Життя прожити – не поле перейти» – цей улюблений вислів почесного громадянина Виноградова Йосипа Гаснюка відображає його багатогранний життєвий шлях. Протягом свого життя він багато чого досяг, здобув численні нагороди, зокрема за активну участь у популяризації космічних досліджень. З цієї діяльності все і почалося. Нині у його колекції знаходяться сотні підписів космонавтів, президентів, прем’єр-міністрів. Перший автограф він отримав від Юрія Гагаріна. Потім він написав Нілу Армстронгу, першій людині, що ступила на Місяць. Йосипа запевняли, що космонавт не відповідає через велику зайнятість, але й тут йому пощастило.

Його кімнату у звичайній квартирі називають музеєм. Тут знаходяться сотні колекційних конвертів, марок, грамот, медалей та фотографій з підписами першовідкривачів космосу. Чималу частину своєї колекції, зібраної за півстоліття, Йосип Гаснюк передав музею космонавтики в Полтаві, а десятки експонатів подарував Національному космічному агентству України. В знак вдячності агентство вирішило подарувати колекціонеру зірку.

У рідному Виноградові місцева влада також вшанувала його досягнення, визнавши Йосипа Гаснюка почесним громадянином міста та встановивши меморіальну дошку на будинку, де він проживає.