В Ужгороді зросла кількість мільйонерів!

Кампанія з декларування доходів-2011 розпочалася 1 січня 2012 року і триватиме до 1 травня. Начальник Державної податкової інспекції в м. Ужгороді Марія Бадида та її заступник Юрій Сарай на прес-конференції в прес-центрі «Закарпатської Правди» розповіли, хто повинен подавати декларації, чому це може бути вигідно та які зміни відбулися в законодавстві щодо декларування.

За словами Марії Петрівни, подавати декларацію зобов’язані громадяни, які протягом 2011 року отримували доходи, що не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті; іноземні доходи; доходи від осіб, які не мають статусу податкового агента (нерезидентів, фізичних осіб, що не є суб’єктами підприємницької діяльності або здійснюють незалежну професійну діяльність).

Цьогорічна кампанія має суттєву відмінність: громадяни, які отримували доходи за цивільно-правовими договорами від кількох податкових агентів, зобов’язані подавати декларацію лише тоді, коли загальна сума за будь-який календарний місяць перевищує десятиразовий розмір мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня (у 2011 році — 9410 гривень).

Юрій Сарай додав, що обов’язковим є подання декларації у разі отримання доходів від надання майна в оренду фізичним особам, здійснення операцій із інвестиційними активами, виграшів у гральних закладах, надання різного роду послуг фізичним особам, а також нецільової благодійної допомоги на суму понад 1320 грн на рік. Крім того, всі держслужбовці, судді та самозайняті особи також повинні прозвітувати про отримані торік доходи.

Громадяни, які не зобов’язані подавати декларації, можуть зробити це добровільно, щоб скористатися податковою знижкою. Право на знижку мають ті, хто протягом 2011 року сплачував за навчання, лікування, страхування себе або членів родини, вносив кошти до недержавних пенсійних фондів, робив пожертвування неприбутковим організаціям, платив відсотки за іпотеку тощо. Марія Петрівна зазначила, що ця категорія ужгородців активно подає декларації, і 120-ти із них (на 169,4 тис. грн) податківці вже навіть повернули гроші.

Загалом за січень-лютий 2012 року 517 громадян задекларували свої доходи на загальну суму майже 22 млн грн, у тому числі двоє громадян показали доходи понад мільйон гривень. Кількість фізичних осіб-мільйонерів в Ужгороді за підсумками 2011 року зросла порівняно з 2010 роком до 28 осіб. Вони заробили сукупно 110,7 млн грн, що значно перевищує минулорічні показники.