В Ужгороді облаштували пішохідні зони

В Ужгороді розпочали облаштування безпечних пішохідних переходів біля шкіл за кошти, зібрані громадською ініціативою. Проект реалізують Помічники Ужгородського Миколайчика – мешканці міста, які об’єдналися навколо казкового персонажа, що символізує добрі справи.

Під знаком Миколайчика вже в середу з’явилися нові переходи в районі Радванка – біля шкіл №№ 13 і 7. У четвер вранці яскраву біло-червону “зебру” на жвавій Собранецькій отримала словацька школа, а також економічний ліцей на площі Петефі. Наступною буде Ужгородська гімназія. Загалом планується облаштувати близько десяти об’єктів.

Проект, який зараз реалізується в обласному центрі Закарпаття – облаштування безпечних пішохідних переходів біля навчальних закладів міста – це вже друга ініціатива, натхненна Ужгородським Миколайчиком.

Нагадаємо, за легендою, Миколайчик – це маленький помічник Святого Миколая, який перебуває в Ужгороді з місією творити дива та примножувати добро. У грудні 2010 року на благодійному аукціоні до Дня Святого Миколая збирали кошти для адресної допомоги дітям, які цього потребують. А наприкінці 2011 року Миколайчик вирішив об’єднати ужгородців заради загальноміського проекту. Було організовано Перший Благочинний Прийом Ужгородського Миколайчика, який мав три мети: влаштувати оригінальне свято для Ужгорода, згуртувати громаду навколо спільної мети, і втілити благочинний проект задля безпеки на дорогах, зокрема для безпеки дітей.

Ініціативна група, яка за допомоги небайдужих мешканців зібрала на Прийомі Миколайчика близько 60 тисяч гривень, визначила пріоритетні адреси, де переходи біля шкіл найбільше потрібні. Не чекаючи, доки влада знайде кошти і намалює “зебри” на вулицях, вони самостійно облаштовують переходи нового зразка. Знаки наносяться контрастним пластиковим покриттям зі світловідбивними властивостями, що має служити роками. Роботи виконує бригада підрядників з Рівного – єдина, що володіє такою технологією, і залучення якої дозволяє якісно виконати найбільшу кількість переходів. Переходи виконані у “корпоративних” кольорах Миколайчика – білому та червоному, з надією, що ці яскраві кольори привертатимуть увагу водіїв, підвищуючи безпеку на дорозі.